Inspirowane naturą, wspomagane nauką


Natural Bits Bay powstało oficjalnie w 2021 roku. Moja przygoda zielarska jest jednak dużo dłuższa, a pierwsze książki o tej tematyce czytałam już w czasach licealnych (więc dobre ponad 10 lat temu).

Bardzo ważne jest dla mnie działanie w zgodzie z aktualną wiedzą, która jest potwierdzona teoretycznie i praktycznie. Śledzę nowości w branży fitoterapeutycznej, uczestniczę w kursach specjalistycznych oraz czytam badania naukowe. Poszerzam swoją wiedzę i wyrabiam opinię analizując informacje z wielu źródeł, a fundamentalne znaczenie mają m.in. monografie farmakopealne.

Działam zgodnie z etyką zawodu zielarza-fitoterapeuty, który - podobnie jak w innych zawodach związanych ze zdrowiem - ma przede wszystkim nie szkodzić, a pomagać.

Zachęcam opiekunów zwierząt do korzystania nie tylko z wiedzy lekarzy weterynarii, ale również zoofizjoterapeutów, behawiorystów oraz... zoofitoterapeutów :) 

Więcej o zawodzie zielarza-fitoterapeuty

Moja misja

Chcę by każde zwierze miało zapewnioną najlepszą możliwą opiekę i dążę do tego by wspierać opiekunów w tym.

Opieka nad zwierzęciem to składowa wielu czynników - zapewnienie opieki weterynaryjnej, odpowiedniego ruchu i warunków życia oraz diety.

Moja wiedza wspiera opiekunów w mądrym komponowaniu i uzupełnianiu codziennej diety (bo dużo nie znaczy dobrze!). Wspieram też w zdiagnozowanych schorzeniach poprzez odpowiednio dobrane zioła (odpowiednie do gatunku, stanu zdrowia, diety i wdrożonego leczenia) oraz suplementy.

red and white wooden signage

Kim jestem?


Nazywam się Izabela Sady i od zawsze zwierzęta są ważną częścią mojego życia.

Rodzina i przyjaciele żartują sobie, że jestem jedną z tych osób, które cały czas czegoś nowego szukają w życiu. I mają rację :)

Moja ścieżka zawodowa jest tak samo pokręcona, jak ilość łączonych hobby. Postaram się streścić tutaj:

  • Od 2016 roku pracuję w Infermedica (branża health care, IT), gdzie zaczynałam jako programistka (tzw. full stack), a obecnie pełnię rolę Agile Coacha (czyli zajmuję się usprawnianiem procesów związanych z wytwarzaniem oprogramowania, prowadzenia projektów-rozwoju produktu i komunikacją).
  • Od 2020 roku prowadzę bloga "Z konia spadłam", który kręci się głównie w temacie jeździectwa. Ma też trochę treści ziołowych oraz o... chomikach.
    • Czemu o chomikach? Lata temu działałam bardzo prężnie w tematyce chowu i hodowli chomików (piszą m.in. bloga o tej tematyce). Prowadziłam hodowlę Little Monsters Hamstery zarejestrowaną w czeskim klubie hodowców.
  • W 2022 roku uzyskałam tytuł zawodowy z dwóch obszarów: zielarza-fitoterapeuty (kod zawodu: 323012) i towaroznawstwa zielarskiego.
    • Moja praca dyplomowa to "Wykorzystanie zjawiska zoofarmakognozji w diecie konia z chorobą wrzodową układu pokarmowego" pod kierunkiem dr Ewy Kuchowicz. Jestem absolwentką Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych.
  • W 2023 roku podjęłam kurs specjalistyczny "Aromaterapia i olejki eteryczne", by rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie.
    • Interesuję się również metodą Zoofarmakognozji Stosowanej (ang. Applied Zoopharmacognosy), którą stworzyła Caroline Ingraham.